Kredi kartı güvenliği

Kredi kartı güvenliği, online alışverişlerin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Gelişen teknoloji sayesinde bu konuda her geçen gün güvenlik artmakta, bunun yanı sıra da güvenliği sağlayan firmalar hizmet vermeye başlamaktadır.

Biz de bu konuda güvenilir bir firma olan ve hem devlet tarafından ödeme sistemi olarak lisanslı, hem de güvenlik bakımından sertifikalı olan Iyzico firmasıyla çalışmaktayız. PatiKutu’da yer alan tüm kart ile ödeme sistemi, Iyzico altyapısı tarafından sağlanmakta ve bizim sistemimiz üzerinden kesinlikle geçmemektedir.

Ödeme sayfasındaki kart bilgilerinin girildiği kısım direkt olarak Iyzico altyapısıyla haberleşmekte, girilen kredi kartınız da yine Iyzico’nun güvenli veritabanında saklanmaktadır. PatiKutu, hiçbir şekilde müşterilerinin kredi kartlarının bilgilerine erişme yetkisine sahip değildir. Dolayısıyla kredi kartı bilgilerinizin PatiKutu tarafından çaldırılması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Kart bilgileriniz, Iyzico’nun güvenli altyapısıyla size ulaşıyor olsa da biz güvenliği artırmak için sitemizi SSL güvenlik sertifikası ile donattık. Yani sitemiz ile bilgisayarınız arasındaki tüm veri alışverişi sertifikalı bir şekilde şifrelenerek yapılmaktadır. Böylece üçüncü parti yazılımların sitemize girilen verileri okuma ihtimali de ortadan kalkmaktadır.

Iyzico, BTK tarafından lisanslı bir online ödeme kuruluşudur. Iyzico ile ilgili detaylı bilgiye web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Benzer Sorular