Hangi yöntemlerle ödeme yapabilirim?

Şu an için sadece kart ile ödeme seçeneğimiz aktiftir. Banka havalesi ya da kapıda ödeme gibi seçenekler henüz mevcut değil.

Abonelik sisteminde ya da tekli kutu alımlarında (barınak, sokak kutusu veya sürpriz kutusu) isterseniz kredi kartınızı kullanabilir, isterseniz de banka kartınızı kullanabilirsiniz.

Havale ile ödemek isteyenler içinse alternatif olarak banka kartı kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Debit kart, yani banka kartıyla alışveriş aslında birçok bankada online alışverişe açık durumda ancak kart ile ödeme sistemi sadece kredi kartıyla çalışıyor zannedildiğinden online alışverişte pek kullanılmıyor. Banka kartlarını online alışverişte kullanırken kredi kartındaki gibi korkmanıza gerek yok çünkü banka kartları online altyapılarda saklanamıyor. Ayrıca her alışverişte 3D secure kullanmak zorundasınız.

Banka kartının bizim tarafımızda tek dezavantajı abonelik sistemine uygun olmaması. Kart bilgileriniz saklanamadığı için bir sonraki ücret hesabınızdan çekilemeyeceğinden dolayı işlem otomatik olmayacaktır. Her ay sizin girip tekrar ödeme yapmanız gerekecektir.

Bunun dışında tüm Visa ve MasterCard logolu kredi kartlarını sistemimizde kullanabilirsiniz. Kredi kartınızın güvenliği ve saklama koşullarıyla ilgili merak ettiklerinizi ilgili başlık altında bulabilirsiniz.

Kredi kartı dışında internet üzerindeki alternatif ödeme yöntemlerine de mümkün olduğunca yer vereceğiz. Henüz ülkemizde aktif olmayan PayPal, Stripe gibi hizmetler, ülkemize açıldıklarında PatiKutu’nun alternatif ödeme yöntemi olabilirler. Yine farklı ödeme yöntemlerinin entegrasyonu da ilerleyen dönemde yapılarak alternatif sunmaya çalışacağız.

Benzer Sorular