Satış Sözleşmesi

Madde 1 – Giriş

1.1 – Satıcı

Satıcı bilgileri şu şekildedir;

PatiKutu – Yusuf Canpolat
Fulya Mah. Aytekin Kotil Cad. No 29 Daire 12 Şişli/İstanbul
Mail: [email protected]
Web: www.patikutu.com

Satıcı, sözleşmede bundan sonra PatiKutu olarak anılacaktır.

1.2 – Alıcı

Sipariş aşamasında verilen bilgiler, alıcının bilgilerini oluşturmaktadır. Alıcı kendinden istenen yasal zorunlu bilgileri (iletişim bilgileri, TC kimlik no ve benzeri) doğru olarak girmekle yükümlüdür.

Bundan sonra Alıcı hem “Alıcı” hem de “Abone” olarak anılacaktır.

1.3 – Konu

PatiKutu web sitesi üzerinden yapılan abonelik veya tek seferlik işlemler için uygulanan satış sözleşmesidir. Her alıcı, sipariş aşamasında bu sözleşmeyi onayladığını işaretleyerek siparişini tamamlayabilir. Siparişini tamamlayan her alıcı bu sözleşmeyi kabul etmiş olacaktır.

Madde 2 – Abonelik Sözleşmesi

2.1 – Genel Tanım

PatiKutu web sitesi üzerinde abonelik yönetmiyle satılan ürünleri kapsamaktadır. Abonelikle alınabilen her ürün için “Satın Al” yerine “Abone Ol” butonu bulunmaktadır. Abonelik işlemiyle alınan her ürün için sözleşmenin 2. Maddesi olan “Abonelik Sözleşmesi” maddesi geçerlidir.

2.2 – Ödeme

Alıcı, ödeme ekranında kredi kartı ile satın almaktadır. Yapılacak her ilk işlem 3D Secure ile gerçekleşmektedir. Alıcılar, kredi kartlarını 3D secure ile onaylamakta ve ödemeyi yapmaktadır.

PatiKutu abonelikleri, alıcının yeni tarih belirlemesi dışında ilk ödemeden 30 gün sonra bir sonraki kutunun ücretini tahsil etmektedir. Kredi kartı bilgilerini girerek aboneliğini başlatan her alıcı, kendi isteğiyle iptal edene kadar aboneliğini devam ettireceğini, her ay abonelik ücretinin kredi kartından otomatik olarak tahsil edileceğine onay verir.

2.3 – Teslimat

PatiKutu aboneliklerinde teslimat süreleri sitede belirtilmiştir. PatiKutu web sitesinin teslimat bilgileri sayfasından abonelik ile alınan kutuların ne zaman teslim edileceğiyle ilgili bilgilere ulaşılabilir. PatiKutu’da ödeme gününe göre 5 ile 30 gün arasında teslim süresi değişmektedir.

PatiKutu, teslim tarihlerini değiştirme hakkına sahiptir. PatiKutu, değiştirdiği tüm teslim tarihlerini web sitesi üzerinden duyurmakla yükümlüdür. PatiKutu, dilerse kullanıcılarına e-posta yoluyla bilgilendirme yapabilir, sosyal medya hesaplarından da teslimat tarihi değişikliği duyurabilir.

2.4 – İade Şartları ve Cayma Hakkı

PatiKutu aboneliğinin hasarlı veya bozuk ürün gelmesi durumunda PatiKutu, ürünün değişikliğini taahhüt eder. Kutu içerisinden herhangi bir ürünün tek başına iade edilip karşılığında ücretin istenmesi söz konusu değildir. PatiKutu, ürünleri ayrı ayrı satmaz, kutunun kendisi ve içindekileri bir üründür.

Alıcı, yasalar uyarınca aboneliğini başlattıktan sonra 14 günlük cayma hakkına sahiptir. Hiçbir sebep göstermeksizin cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı, aboneliği başlattığı, yani ödemeyi yaptığı andan itibaren 14 (ondört) gün için geçerlidir. Bu sürenin aşılmasından sonra sebep göstermeksizin cayma hakkı kullanılamaz.

Eğer ödemeyi yaptıktan sonra başlayan cayma hakkı olan 14 günlük süre içerisinde PatiKutu aboneliği tarafına ulaşır ve yine de cayma hakkını kullanmak isterse kutunun eksiksiz, hasarsız, açılmamış ve kullanılmamış olarak gönderilmesi gerekmektedir. Bu durumların yapılması durumunda, yani herhangi bir kullanımı söz konusu olduğunda alıcı cayma hakkından vazgeçmiş olur. Cayma hakkının kullanılması durumunda eğer alıcıya kutu ulaşmışsa, geri gönderim ücreti (kargo vb.) alıcıya aittir.

Cayma hakkı ve iade ücretleri, satın alınan ücret üzerinden yapılır. İndirimli dönemde satın alınan ürünlerin iadesi, indirimli fiyat üzerinden yapılmaktadır. Ürünün indirimsiz fiyatı geri talep edilemez.

2.5 – Fiyat Değişikliği

PatiKutu, abonelik ürünlerinde fiyat değişikliği yapma hakkını saklı tutar. PatiKutu, dilediği takdirde abonelik ücretlerini değiştirebilir, yeni fiyatları mevcut aboneliklere uygulayarak yeni ücretin kredi kartından çekilmesini sağlayabilir.

PatiKutu abonelik ücretleri, temin edilen ürünlerin maliyet fiyatının artması sebebiyle kutu fiyatlarını yükseltebilir.

PatiKutu, tüm fiyat değişikliğini kullanıcılara duyurmakla yükümlüdür. Fiyat değişiklikleri PatiKutu web sitesinden duyurulacak, gerekirse e-posta yoluya kullanıcıları bilgilendirecektir. Web sitesindeki uyarıları görmeyen, e-postalarını okumayan kullanıcılar bu konuda PatiKutu’yu sorumlu tutamaz.

Madde 3 – Perakende Satış

3.1 – Genel Tanım

Abonelik dışındaki tüm işlemleri kapsamaktadır. Alıcı bu satışlarda bir kere ödeme yapar.

3.2 – Ödeme

Ödemeler kredi kartı ya da banka kartıyla yapılmaktadır. Başka hiçbir ödeme yöntemi kabul edilmemektedir.

Alıcı, ödeme sırasında dilerse kolay kullanım için kredi kartı bilgisini sistem üzerinde kaydedebilir. Kredi kartı bilgileri, PatiKutu’nun çalıştığı ödeme firması tarafından saklanmaktadır.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde kullanıcı 3D secure şifresiyle ödeme yapar. Bu durumda kullanıcılar, kendi şifrelerinin güvenliğinden sorumludur.

3.3 – Teslimat

Abonelik dışındaki ürünlerin teslimatları gerek ürünlerin sayfasında gerek de PatiKutu web sitesi teslimat zamanları sayfasında belirtilen sürede yapılacaktır. PatiKutu en fazla 30 gün içerisinde siparişin teslimini yapacaktır. Bu sürenin aşılması durumunda alıcı dilerde sipariş iptal edilecek ve ödenilen tutar hesabına geri yatırılacaktır.

3.4 – İade Şartları

Bu sözleşmenin Madde 2.4’ü bu madde için de geçerlidir.

Madde 4 – Site Geneli Ödeme

PatiKutu üzerinde sadece kredi kartı ve banka kartı ile ödeme alınmaktadır. Başka hiçbir ödeme yöntemi kabul edilmemektedir.

PatiKutu, ödeme konusunda güvenilir bir üçüncü parti firma ile çalışmaktadır. Çalışılan ödeme firmasının bilgileri, PatiKutu web sitesinin Sıkça Sorulan Sorular sayfasında detaylı olarak belirtilmektedir.

PatiKutu üzerinden yapılan tüm ödemelerin güvenliği, çalışılan üçüncü parti firmanın sorumluluğundadır. Kullanıcıların kendi bilgisayarlarından kaynaklanan kötü niyetli yazılımlar sebebiyle PatiKutu sorumlu tutulamaz.

PatiKutu, kullanıcıların kart güvenliği için elinden gelen tüm imkanı sağlayacaktır. PatiKutu web sitesi ile kullanıcı bilgisayarı arasındaki iletişim SSL sertifikası ile şifrelenmiş bir şekilde sağlanacak, HTTPS protokolü ile de güvenliği artacaktır. Ödeme yöntemini sağlayan firmanın BTK lisanslı olduğunu PatiKutu alıcıya garanti eder.

Madde 5 – Hizmete Erişim

PatiKutu, 7 gün 24 saat çalışması için tasarlanmıştır. Ancak birçok sebepten dolayı PatiKutu’nun çalışması sekteye uğrayabilir. Sunucu kaynaklı problemler, yazılım hataları, internet problemleri ve mücibr sebepler dolayısıyla PatiKutu web sitesine erişimde kısa süreli aksaklıklar olabilir.

PatiKutu, web sitesi bakım ve onarım çalışmalarını genellikle gece 01:00-06:00 arasında yapmaktadır. Ancak bakım ve onarım saatini değiştirme hakkını saklı tutar.

Madde 6 – Kişisel Bilgiler ve Bülten Aboneliği

PatiKutu ile paylaşılan tüm kişisel bilgiler, PatiKutu tarafından saklanmaktadır. Reklam amaçlı herhangi bir müşterinin bilgisi asla paylaşılmamaktadır.

Kişisel Bilgilerin Gizliliği çerçevesinde kullanıcılar hangi bilgilerini paylaştıklarını görebilir, sistem üzerinden rahatça değiştirebilir. PatiKutu’nun gizlilik ile ilgili tüm düzenlemeleri PatiKutu web sitesinin gizlilik sayfasında açıkça belirtilmiştir.

PatiKutu, kullanıcıların yaş veya satın alım ortalamalarını, isim veya iletişim bilgisi içermeden sadece istatistik amaçlı kullanabilir.

Madde 7 – Kargo Ücretleri

Kargo ücretleri aksi belirtilmedikçe abonelik için PatiKutu’ya aittir. PatiKutu, belirli ücretin üstünde satışlarda ücretsiz kargo imkanı sunmaktadır. Bu tutar web sitesinden belirtilmektedir. Bu tutarı PatiKutu istediği gibi değiştirebilir.

Kargo ücretinin alıcı tarafından ödenmesi durumunda kargo ücreti ödeme ekranında gözükür ve ödeme esnasında ürün bedeline eklenerek tahsil edilir. Bu durumda alıcı, kargo elemanına hiçbir ekstra ödeme yapmaz.

Kargo ücretleri konusunda PatiKutu’nun hiçbir yaptırımı yoktur, ücretler çalışılan kargo firması tarafından belirlenmektedir.

Madde 8 – Mücbir Sebep

PatiKutu, mücbir sebep haliyle doğacak sözleşmenin kısmen ya da tamamının ihlali durumunda sorumlu tutulamaz.

Mücbir sebepler, kontrol dışındaki olaylar ve durumları kapsamaktadır. PatiKutu, mücbir sebeplerden doğacak koşullarda sözleşme yükümlülüklerinden sorumlu tutulamasa da müşterilerine kendi rızasıyla yardım edecektir.

Madde 9 – Ürün Görselleri

PatiKutu’da yer alan ürün görselleri temsilidir. Sitede kullanılan görsellerin gönderileceği anlamına gelmez. PatiKutu, sipariş aşamasında seçilen ürünlerin mevcut hallerini göndermektedir. Gönderilecek ürünlerin görselleri PatiKutu web sitesinde yer alabilir, ancak üretici firmanın bu ürünlerin ambalajını değiştirmesi durumunda PatiKutu sorumlu tutulamaz.

Madde 10 – Reklam

PatiKutu web sitesinde ve kutuları içerisinde reklam yer alabilir. Ancak PatiKutu, bu reklamlar için hiçbir kullanıcının bilgisini reklam sahibiyle paylaşmaz.

Web sitesinde banner veya video olarak, kutular içerisinde de basılı bir şekilde reklam yer alabilir, kutu içerisinde promosyon ürünü çıkabilir.

Madde 11 – Sözleşmede Değişiklikler

PatiKutu, sözleşme maddelerini tek taraflı olarak değiştirebilir. Yenilenmiş, güncel sözleşme her zaman PatiKutu web sitesinde görünür bir şekilde yer almaktadır.

Madde 12 – Uyuşmazlık

Sözleşmedeki maddelerin uyuşmazlıkları durumunda Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı ve Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Sipariş, elektronik ortamda onaylandığı için Alıcı bu sözleşmedeki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.