PatiKutu Açıldı!

Uzun zamandır hayalini kurduğumuz PatiKutu bugün itibariyle hizmete girmiştir!

Kedi ve köpek sahipleri iyi bilirler; eğer kediniz veya köpeğiniz varsa aklınızın bir köşesinde hep onun ihtiyaçlarını düşünürsünüz. Evde mama var mı? Kumu en son ne zaman değiştirdim? Yaş mamayı ne sıklıkla veriyorum? Mamayı nereden alsam? Kum nerede daha ucuzdu? Bu sorular uzar da gider. Bazen tarihler karışır. Gün gelir evde mama biter, kum biter, hafta sonu olur, akşam olur… Kendinizi suçlu gözlerle kedinize, köpeğinize bakarken bulursunuz.

İşte PatiKutu tam da bu ihtiyaçtan doğdu!

Kedi-köpek sahibi bireyler olarak aylık ihtiyaçlarımızı tek seferde alabilmeyi istediğimizi fark ettik. Ama sıradan bir pet sitesine girip ürünleri tek tek seçmekten farklı bir şeydi istediğimiz. Sonuçta kuru mama, kum, yaş mama gibi bazı ihtiyaçlarımız sabit ve sürekli. Her seferinde bir siteye girip bu ürünleri seçmek zorunda olmadan, nerede ucuz, hangisi taze diye strese girmeden bize düzenli olarak aynı ürünleri gönderen bir site hayal ettik. Bu ürünleri toplu aldığımız için kar etsek, her ay adresimize tatlı bir kutu gelse, içinden de zaman zaman sürprizler çıksa ve de en güzeli alışverişimizin bir kısmını hayvanlarla çalışan derneklere bağışlasalar 🙂 Bu fikri o kadar beğendik ki, başka hayvanseverlerin de bizimle benzer hisleri taşıdığını düşünerek PatiKutu’yu hayata geçirdik.

PatiKutu bir abonelik sistemi

PatiKutu sıradan bir alışveriş sitesi değil. PatiKutu’ya bir kere girip abone olduğunuzda siz dur diyene kadar aynı kutu her ayın başında adresinize gönderilir. Abone olurken herhangi bir toplu ücret de ödemezsiniz. Böylece kedinizin, köpeğinizin sabit ihtiyaçları için her ay yeniden sipariş vermek zorunda kalmazsınız. Ürünleri kutu içinde toplu aldığınız için de piyasa fiyatından daha ucuza almış olursunuz. Sistemin en güzel yanlarından biri ise istediğinizde aboneliğinizi durdurmanın çok kolay olması. Hiçbir ceza vs. ödemeden istediğiniz zaman aboneliğinizi durdurabilir, iptal edebilir veya kutu içerisinde değişiklik yapabilirsiniz.

Kutularda hangi ürünler var?

Hepinizin bildiği gibi kedi-köpek mamaları sektörü oldukça gelişmiş. İstediğiniz içerikte, fiyatta ve boyutta mama, kum vs. bulmak mümkün. PatiKutu’yu geliştirme aşamasında çevremizdeki kedi-köpek sahiplerine bir anket uyguladık ve hangi ürünleri, hangi süre içinde kullandıklarını sorduk. Aldığımız yanıtlar oldukça benzerdi. Biz yine de PatiKutu’yla olabildiğince fazla insana ulaşmak istediğimiz için farklı kutu alternatifleri oluşturduk. Bütçenize göre seçebileceğiniz bu kutularda çok sayıda marka mevcut. Tek yapmanız gereken kedinizin/köpeğinizin kullandığı markayı bulmak ve kutunuzu oluşturmak. Kutulardaki ürün miktarları da bir kedinin/köpeğin aylık tüketebileceği miktara göre ayarlandı. Tabii tüketim miktarları aylara, yaşa ve hayvanların cinsine göre farklılık gösterebilir. Ancak bu gibi durumları da sizden gelecek geribildirimlere göre şekillendirmek istiyoruz.

PatiKutu’nun temeli hayvan sevgisi

PatiKutu’yu planlarken bir sosyal girişim olması için çabaladık. Bu nedenle sosyal sorumluluk dediğimiz alanı her zaman geliştirmeye çalışacağız. Bunun için güzel fikirlerimiz var 🙂 Şu an ise aldığınız her kutunun belli bir kısmını sokak hayvanları ve hayvan hakları alanında belirlediğimiz bir derneğe bağışlamaya karar verdik. Bu hem hayvanlarla ilgili yapılan çalışmalara destek olmamızı sağlayacak hem de abonelerimizdeki bağışçılık kültürünü ateşleyecek. Yapılan bağışların şeffaflığını sağlamak adına düzenli olarak “Sosyal Sorumluluk” sayfamızdan hangi derneklerle çalıştığımızı ve neler yapıldığını paylaşacağız.

Sosyal sorumluluğun bir diğer ayağını ise kedi, köpek kutularına alternatif olarak hazırladığımız “Sosyal Kutular” oluşturuyor. Sokak ve Barınak Kutuları olmak üzere ikiye ayrılan bu kutular, abonelik gerektirmeyen, tek seferlik alabileceğiniz şekilde tasarlandı. Diğer kutulara göre ise çok daha ucuza alınabilecek. Bu kutuların tek amacı evimizde bakamadığımız canlara ulaşabilmek. Bu kutularla ilgili önerilerinizi de her zaman bizimle paylaşabilirsiniz. Sosyal Kutular çok yakında da sitemiz üzerinden hazır hale gelecekler.

İşin özü, PatiKutu hayvan sevgisiyle ve sosyal girişim ruhuyla hayata geçti. Tüm hayvanseverlere ve patili dostlara hayırlı olması dileğimizle! 🙂

PatiKutu Ekibi